14:37, 12 квітня 2023 р.
Сім міст Хмельниччини отримали статус "непрозорих" під час війни — дослідження Transpаrent Сities
Від початку війни доступ до публічної інформації ускладнився. Станом на квітень 2023 року сім міст Хмельницької області – Хмельницький, Старокостянтинів, Славута, Кам’янець-Подільський, Дунаївці, Нетішин, Шепетівка – отримали статус "непрозорих".
Про це йдеться у дослідженні роботи міських рад під час війни, здійсненого ініціативою Transpаrent Cities/ Прозорі міста.
За інформацією Transpаrent Cities, із початком повномасштабної війни сфера доступу до публічної інформації загалом регресувала. Аргументуючи безпековими ризиками, міста призупиняли роботу офіційних порталів або ж обмежували доступ до окремих розділів чи сторінок.
"У середньому міста виконували індикатори дослідження на 37,5%. При цьому вимоги українського законодавства — на 47,8%. Тобто, українські міста не виконали понад половину обов’язкових законодавчих вимог", — зазначається у дослідженні.
Утім, вважають у Transpаrent Cities, прозорість роботи має залишатись важливим завданням для органів місцевого самоврядування, адже до України прикута велика увага світової спільноти, яка допомагає вже зараз та планує підтримувати нас у процесі відбудови.
"Тож високий рівень прозорості та підзвітності місцевої влади вкрай необхідний для ефективного залучення інвестицій та відновлення України", — зауважують у Transparent cities.
На основі проаналізованих даних, у Transparent cities напрацювали рекомендації задля підсилення спроможності міст та забезпечення прозорості та ефективності місцевої влади. Зокрема, там радять місцевим радам створювати та оновлювати сервіси, що найбільше сприяють адаптації населення до викликів війни, оприлюднювати перелік житлових приміщень, що перебувають у власності громад, впроваджувати сервіси для онлайн-запису на отримання соціальних послуг, забезпечити доступ та участь жителів до формування управлінських рішень тощо.
Водночас у Transparent Cities відмітили позитивні та ефективні практики, які втілювали українські міста під час війни: публікація інформації про укриття та інформації для ВПО, електронна подача заяв на житло, електронні звернення мешканців через спеціальні міські сервіси, підтримка релокованих бізнесів, звітування про розподілену гуманітарну допомогу тощо.
Дослідження проведено в межах проєкту "Transparent Cities: електронна платформа взаємодії громадян та місцевої влади для забезпечення підзвітності та належного врядування", який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програма щорічно формує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. За п’ять років середній показник прозорості міст підвищився на 62,2%. У рамках програми також формується Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показує фактичний стан підзвітності органів місцевої влади. Середній показник підзвітності міст за підсумками 2021 року становить 16,5 бала.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:46
20 грудня
11:00
17 грудня
ТОП новини
Оголошення
15:42, Вчора
17:31, 18 грудня
00:20, 11 грудня
11:08, 10 грудня
live comments feed...