• Головна
  • «Виїхати з Маріуполя допомогли… бджоли». Ветеран відновив медовий бізнес на Хмельниччині та готується до виходу на ринок ЄС
Новини компаній
09:00, 3 червня 2023 р.

«Виїхати з Маріуполя допомогли… бджоли». Ветеран відновив медовий бізнес на Хмельниччині та готується до виходу на ринок ЄС

Новини компаній

Ветеран російсько-української війни Артур Красовський відновив знищений окупантами медовий бізнес та готується до виходу на європейський ринок. У цьому маріупольцю допомог Український ветеранський фонд, профінансувавши закупівлю вуликів.

«Виїхати з Маріуполя допомогли… бджоли». Ветеран відновив медовий бізнес на Хмельниччині та готується до виходу на ринок ЄС, фото-1

Історію захисника, якого врятували бджоли розповідає ШоТам.

Артур Красовський служив у зоні АТО з 2014 року, а у вільний час розводив бджіл. Поступово ця справа настільки захопила чоловіка, що він вирішив звільнитися зі служби та ризикнув почати медовий бізнес. Так у Маріуполі з’явився новий бренд – «Азовські бджілки». 

Ветеран мріяв масштабувати виробництво та запустити першу промислову пасіку в Донецькій області. Та замість розвитку бджолярства Артуру та його родині довелося буквально виживати в рідному місті: почалося повномасштабне російське вторгнення. У місті тривали важкі бої, окупати вбивали цивільне населення та знищували мирні квартали міста авіацією. 

«Пам'ятаю дуже великі черги по воду. Люди стоять з баклажками, аби набрати хоч трохи в криницях. І ти стоїш разом із ними. А тут летить літак, і одразу думка: “Ну, куди ж вони кинуть ту бомбу? Чи не в криницю?”. Тому що їм байдуже, куди кидати її», – розповідає Артур Красовський.

Лише через місяць сім’я захисника нарешті змогла виїхати в безпечне місце. А допомогли у цьому.. бджоли! Родина вирвалася з міста секретною лісовою дорогою, якою Артур раніше возив бджіл.

«На дорогах обласного значення вже були розставлені російські блокпости, фільтраційні табори. І я розумів, що не пройду фільтрацію. Завдяки бджолам, завдяки тому, що я займався цим бізнесом, я дуже гарно знав місцеві дороги. Це такі шляхи, яких немає на картах. І там була лісова ділянка, через яку можна було бодай спробувати проїхати», – згадує ветеран.

Так сім’я Артура опинилася в Хмельницькому. Із собою у них не було практично нічого: ані грошей, ані вуликів. Утім чоловік попри все прагнув відновити улюблену справу на новому місці. І завдяки підтримці від Українського ветеранського фонду йому вдалося!

«Це допомогло мені заново почати свій бізнес. Якщо б не вони (Український ветеранський фонд, – ред.), то я, напевно, все одно займався би бджолами. Але тоді йшлося б всього про 1-2 вулики, і все. А сьогодні я вже придбав 50 вуликів», – ділиться власник екоферми «Азовські бджілки».

На цьому бджоляр не зупинився: він облаштував пасіку у заповідній зоні та навіть встановив «розумні вулики».

«У спеціальному додатку я бачу всі параметри, а саме вологість вулика, масу, об'єм меду. Ба більше, я чую шум вулика. Також стоїть датчик вильоту кількості бджіл – скільки вилітає, скільки залітає. Так ми контролюємо, наскільки родина працьовита», – пояснює Артур Красовський.

У майбутньому Артур мріє облаштувати будиночок для апітерапії та виробляти екосолодощі з меду. Також у планах – налагодити експорт меду до країн ЄС. Однак найголовніше бажання ветерана – це перемога, повернення додому та відбудова Маріуполя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...