11:27, 21 червня 2023 р.
Перші симптоми холери та гепатиту А: українців застерегли від безтурботності
Через підрив Каховської ГЕС, епідеміологи б'ють на сполох: у Чорному морі вже знайшли збудників декількох кишкових інфекцій. Станом на зараз в Україні не зареєстровано випадків або підозр на холеру, також не має спалахів гепатиту А. Але непередбачуване сьогодення вимагає обізнаності людей про перші симптоми цих страшних хвороб.
Про це повідомила доктор медичних наук, інфекціоніст Ольга Голубовська інтерв'ю УНН.
За її словами, холера - інфекційне захворювання, що протікає із нормальною температурою тіла. Але у людини розвивається блювання, дуже рясна діарея – без больового синдрому, що теж нетипово для кишкових інфекцій. І все це дуже швидко призводить до зневоднення.
"Це небезпечно розвитком тяжкого стану – потенційно смертельного. А в епідеміологічному плані це є небезпечним тим, що це буде вибухове поширення. Але наголошу, я дуже сподіваюся, що ми цього зможемо уникнути", - наголосила Голубовська.
Вона розповіла, що спалахи холери досі трапляються в деяких країнах. Один із типів холерного збудника - Ель-Тор зберігає свої згубні властивості та можливість розмноження і в морській воді.
Також проявиться дещо пізніше може гепатит А.
"Це інфекційне захворювання, яке може виявитися у більш віддалений період, тому що інкубаційний період при гепатиті А може досягати 45 днів. І сам збудник дуже стійкий. І треба говорити про ці збудники, проводити просвітницьку роботу з населенням", - зауважила інфекціоніст.
Гепатит А починається з високої температури та більше нічого. Катарального синдрому у дорослих немає, у дітей може бути у легкій формі. Але протягом п'яти днів висока температура.
"Що роблять люди у цій ситуації? П'ють жарознижувальні, які страшно гепатотоксичні, а вони вже інфіковані вірусом, який вражає печінку, і потім це призводить до тяжкого перебігу гепатиту. З 5-6 дня починається жовтяниця – жовтіють склери, темніє сеча, і людина ходить жовтушний період, який може тривати десь до місяця. І небезпека саме на початковому етапі – можна пропустити перші випадки, можна нашкодити людині – адже буває, що не розуміючи, що саме у них, починають пити антибіотики, жарознижувальні, а це все гепатотоксично", - розповіла інфекціоніст.
Також можливі бактеріальні кишкові інфекції, такі як шигельоз, сальмонельоз і ентеропатогенна кишкова паличка, а також лептоспіроз і лихоманка Західного Нілу.
Лікарка вважає, що масштабних спалахів вдасться уникнути – для цього працюють фахівці. Проте й український народ не повинні проявляти безтурботність.
Наразі в поверхневих водоймах вже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися чи використовувати таку воду для оброблення харчових продуктів не можна. Окрім цього, категорично заборонено виловлювати та вживати рибу із забруднених водойм.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:56
Вчора
Kernel запрошує молодь у кар'єрні проєкти Open Agro
Новини компаній
17:00
26 листопада
17:11
25 листопада
11:46
25 листопада
14:58
24 листопада
ТОП новини
Оголошення
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
live comments feed...