10:16, 31 жовтня 2023 р.
Суд пояснив, коли водій може не показувати поліцейським свої “права“
Водій може не пред'являти поліцейським своє водійське посвідчення, якщо вони не можуть довести факт порушення Правил дорожнього руху. Такого рішення у справі № 592/2788/23 дійшов Другий апеляційний адміністративний суд.
9 січня 2023 року у Сумах патрульний поліцейський зупинив автомобіль Toyota Camry. Правоохоронець заявив водієві, що підозрює його в невиконанні вимоги дорожнього знака п. 3.34 "Стоянка заборонена" і у зв'язку з цим вимагав пред'явити посвідчення водія. Автомобіліст відмовився це зробити, заявивши, що пред'явить водійське посвідчення після початку розгляду справи. Надалі поліцейський відклав розгляд справи. 12 січня 2023 року поліцейський виніс постанову за ч. 1 ст. 126 КУпАП. Санкція за цією статтею передбачає штраф у розмірі 425 гривень.
Водій оскаржив цю постанову в суді. Але суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог, вважаючи, що вони необґрунтовані. Справа врешті-решт потрапила до Другого апеляційного адміністративного суду.
Другий апеляційний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції та скасував ухвалу про штраф для водія автомобіля Toyota Camry. З Департаменту патрульної поліції у Сумській області буде стягнуто на користь водія 1342 грн як компенсацію за сплачений судовий збір за подання позовної заяви та апеляційної скарги.
Адміністративний суд підкреслив, що правоохоронці мають право вимагати у водія пред'явлення водійське посвідчення, якщо існує достатньо підстав вважати, що він порушив ПДР або під час оформлення ДТП. В даному випадку поліцейський належним чином не зафіксував факт порушення водієм п. 3.34 "Стоянка заборонена". Тому правоохоронець не мав права вимагати пред'явити йому посвідчення водія.
Нагадаємо, згідно з українським законодавством, патрульні поліцейські можуть зупинити автомобіль у 10 випадках. Наприклад, якщо водій порушив Правила дорожнього руху, якщо є явні ознаки технічної несправності транспортного засобу, якщо є інформація про причетність водія чи пасажирів до скоєння ДТП, кримінального злочину.
За порушення вимог дорожнього знака п. 3.34 "Стоянка заборонена" не можна штрафувати, якщо зупинка була вимушеною. Наприклад, коли спустило колесо або з-під капота раптом повалив дим.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:26
14 січня
09:30
13 січня
ТОП новини
Оголошення
13:39, Вчора
17:17, Вчора
10:32, 10 січня
11:35, 14 січня
17:17, Вчора
live comments feed...