• Головна
  • Церковне свято 24 грудня: що не потрібно робити на Святвечір
10:22, 24 грудня 2023 р.

Церковне свято 24 грудня: що не потрібно робити на Святвечір

Церковне свято 24 грудня: що не потрібно робити на Святвечір

24 грудня в церковному календарі – день пам’яті Євгенії Римської. Вона народилася у сім'ї римського префекта Єгипта Філіпа. Він сповідував язичництво, але до християн ставився по-доброму. Євгенія виховувалася освідченою жінкою, а всі знання вона отримала від свого батька. Якось серед манускриптів у сімейній бібліотеці вона знайшла писання апостола Павла. Дівчина, під їхнім впливом, прийняла християнство. Потім вона вступила до монастиря і переїхала до Риму разом зі своєю сім'єю.

В той час у Римі всіх жінок, які долучилися до християнства, піддавали страшним тортурам. Це спіткало і Євгенію. Її було страчено в середині III століття.

Що не можна робити 24 грудня

Категорично заборонено сваритися, лаятися.

Не прийнято до святкового столу запрошувати друзів — це сімейний вечір.

Не рекомендовано багато та голосно розмовляти під час святкової вечері.

Народні прикмети і традиції на 24 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: безхмарне небо вказує, що наступного року буде багато грибів;

заметіль — чекайте на великий урожай меду;

зоряне небо — поля вродять;

відлига до поганого урожаю.

За народною традицією цього вечора вся сім'я сідала за святковий стіл як тільки на небі з'являлася перша зірка. Снідати і обідати заборонялося (крім хворих, дітей, вагітних, старих). Свято називали Святий Вечір. На стіл обов'язково ставили 12 пісних страв — за 12 апостолами і 12 місяцями в році.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 24 грудня
Які сьогодні іменини: Микола, Клавдія, Євгенія, Агафія.

Талісманом людини, народженої 24 грудня є бірюза. Цьому каменю дуже часто приписували лікувальні та магічні властивості. Наприклад, здавна вірили, що бірюза допомагаю усунути втому, позбавить страху.

Який сьогодні день в Україні і світі

24 грудня в Україні святкують Святвечір (Святий Вечір). Різдво Христове — одне з церковних свят, переддень якого також вважається святом. Святвечір, Святий Вечір, Свята Вечеря — все це назви світлого та багатого на традиції свята. Точної години народження Христа в Біблії не вказано, одна вважається, що народився Син Божий опівночі. Можливо, це пішло від старовинної євпрейської традиції.

День народження Ісуса Христа став святом не відразу. Спочатку християни святкували лише Воскресіння Сина Божого (Великдень). 25 грудня 336 року стало першим святом Різдва Христового. Спершу воно було популярне в Римській імперії, а згодом поширилося на інші країни. У Київській Русі перша згадка про Різдво та Святий Вечір датується X століттям.

Також 24 грудня День працівників архівних установ. Професійне свято, яке було встановлене наказом президента України Леоніда Кучми 1998 року. На той час саме бібліотечно-архівний відділ став першим державним органом, який управляв архівними документами. Він був створений ще на початку XX століття і функціонував від 1917 року. 1999 року організація отримала нову назву — Державний комітет архівів України.

А ще 24 грудня святкують День покупця в останню хвилину. Подія вказує на феномен шопінгу в останню хвилину. Тому вона присвячена всім тим, хто відкладає похід за подарунками родичам, друзям, близьким і робить їх в переддень Різдва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...