• Головна
  • Стандарти НАТО та ДСТУ, та інші особливості вибору бронеплит
Новини компаній
14:04, 22 лютого

Стандарти НАТО та ДСТУ, та інші особливості вибору бронеплит

Новини компаній

Клас захисту бронеплит — це найважливіший аспект при їх виборі, оскільки цей показник безпосередньо впливає на здатність броні протистояти різним типам загроз, а отже, забезпечувати необхідний захист. Важливо підбирати тип броні, враховуючи тактичну обстановку на позиціях та можливі загрози для бійця.

Сучасні виробники пропонують стандартизацію за ДСТУ та NIJ, міжнародним стандартом. Ці дві класифікації будуть дещо відрізнятися одна від одної, оскільки стандарти NIJ передбачають наявність лише 4-х класів захисту, тоді як ДСТУ має 6 класів залежно від здатності плити для бронежилету протистояти певному типу куль. Стандарти ДСТУ діють на території України, тоді як більшість країн Європи використовує стандарти NIJ, які є нормою для НАТО.

Стандарти НАТО та ДСТУ, та інші особливості вибору бронеплит, фото-1

Особливості класифікації плит для плитоносок

Аби плита для плитоноски отримала підтвердження про певний клас захисту, проводяться балістичні випробування, які дозволяють оцінити, як виріб витримав різні типи куль з урахуванням швидкості їхнього польоту та дистанції відстрілу. Здебільшого для бойових умов використовують плити 6 класу, оскільки саме вони гарантують захист тіла від куль снайперських гвинтівок, автоматичної зброї та кулеметів.

Водночас важливо розуміти, що плити 6 класу захисту підходять не усім, оскільки вага бронезахисту буде чималою і використовувати її довгий час буде надто важко. Важливо підбирати захист відповідно до особливостей задач, які стоять перед військовослужбовцями, аби отримати максимально ергономічну амуніцію, що сприятиме мобільності, надійності та можливості комфортно пересуватися на місцевості.

Легкі бронеплити — що це таке?

Завдяки розвитку сучасних технологій та появі нових матеріалів стало можливим створення полегшених бронеплит, які мають високі показники міцності та надійності, але при цьому мають легшу вагу. Популярними матеріалами, які на сьогодні використовують для створення такого балістичного захисту є:

  • надвисокомолекулярний поліетилен;
  • кевларові волокна;
  • кераміка.

Стандартні металеві пластини значно менш популярні через те, що вони доволі важкі. Однак така броня і досі дуже розповсюджена через низьку вартість. Для військовослужбовців важливо, щоб броня мала клас захисту NIJ IV, NIJ III.

Утім вибір буде зробити легше, якщо Ви зможете проконсультуватися з фахівцем, який добре знається на характеристиках виробів. Ознайомитися з асортиментом сучасних броньованих плит Ви можете на сайті виробника Українська Броня™. В асортименті виробника не тільки балістичні плити для плитоносок, а також і додаткові модулі, з якими ви зберете броньований костюм. Українська Броня™ пропонує клієнтам великий асортимент військової амуніції, що дозволяє зібрати спорядження військовослужбовця так, аби він мав максимальний захист в реальних бойових умовах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...