09:24, 2 квітня
На Хмельниччині впроваджують проєкт "Діяльність ДоннечинаХаб" (ФОТО)
У жовтні 2023 року в місті Хмельницькому розпочав свою роботу проєкт "Діяльність ДоннечинаХаб в Хмельницькій області", який став частиною широкомасштабної програми "Єднання заради дії", що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США.
Цей інноваційний проєкт, реалізований у Хмельницькій області, націлений на підтримку внутрішньо переміщених осіб та сприяння їх соціальній інтеграції в громаду.
Однією з основних проблем, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи у віковій групі 30+ років, є складнощі у встановленні соціальних зв'язків та адаптації до нового середовища. Відсутність знайомств та участь у місцевих спільнотах може значно ускладнювати процес інтеграції в новий соціокультурний контекст.
За словами переселенки із міста Запоріжжя - Ірини Герасименко “Протягом тривалого часу ми, як переселенці, намагаємося інтегруватися у приймаючу громаду”.
Саме тому в рамках проєкту було розроблено серію заходів, спрямованих на сприяння соціальній інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Ці заходи охопили в собі різноманітні соціальні активності, спрямовані на побудову соціальних зв'язків, знайомство з новими людьми та включення до місцевих спільнот.
Також, в рамках проєкту внутрішньо-переміщені особи мали можливість отримувати безоплатну первинну правову допомогу, а також відвідувати серію правопросвітницьких заходів з метою підвищення юридичної обізнаності у вирішення проблем, з якими стикнулися протягом тривалого часу.
За словами переселенки із міста Слов'янська - Анни Удовенко “Великою проблемою є те, що переселенці звертаються за допомогою після того, як проблема виникла, однак, підняття обізнаності населення допомагає зарадити помилкам. Тому, такі заходи досить є корисними для подальшої інтеграції”.
Забезпечення стійкої соціальної інтеграції ВПО та місцевого населення у місті Хмельницькому є однією з ключових довгострокових цілей проєкту. Це є результатом підтримки, сприяння розвитку соціальних зв'язків та створення умов для активної участі у громадському житті.
Надання доступу до психологічної підтримки, консультацій та групових сесій є ще однією важливою складовою проєкту. Це сприяє покращенню психологічного благополуччя не лише ВПО, але й місцевого населення.
Такий проєкт сприяє створенню більш справедливого, толерантного та інклюзивного суспільства в місті Хмельницькому, де кожна людина матиме можливість реалізувати свій потенціал та жити належним чином незалежно від свого соціального статусу чи місця походження.
“За час проєкту досить часто ми стикалися із проблемами, які переселенці довгий час не вирішували. Через проведення консультацій частина із наших відвідувачів змогли вирішити власні болючі питання”, - прокоментував керівник проєкту, Дмитро Данилюк.
Цей проєкт став можливим в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключно відповідальністю БО «БФ «Все буде добре-Україна» та не обовʼязково відображають погляди IREX та Державного департаменту США.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:30
21 листопада
23:22
21 листопада
11:33
21 листопада
11:18
21 листопада
Хмельницький попрощався із захисниками: Євген Санін і Василь Стецюк віддали життя за Україну
Некролог
11:11
21 листопада
Шлях додому: як Kernel реалізує програми підтримки для ветеранів
Новини компаній
12:30
20 листопада
16:41
19 листопада
14:23
19 листопада
ТОП новини
Оголошення
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
live comments feed...