• Головна
  • Кам'янець-Подільського міського голову Михайла Посітка суд визнав винним у корупційному правопорушенні
15:56, 16 квітня 2024 р.

Кам'янець-Подільського міського голову Михайла Посітка суд визнав винним у корупційному правопорушенні

Кам'янець-Подільського міського голову Михайла Посітка суд визнав винним у корупційному правопорушенні

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду, за яким Кам’янець-Подільського міського голову Михайла Посітка визнали винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Відтак Михайло Посітко сплатить 6800 гривень штрафу і буде внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Про це повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.

"У суді прокурори довели, що міський голова на пленарному засіданні сесії міської ради не повідомив про реальний конфлікт інтересів та брав участь у голосуванні про кадрові призначення людини, яка спонсорувала його виборчий фонд під час муніципальних виборів. Також він ухвалював рішення щодо встановлення цій людині максимально можливого преміювання за високі досягнення у праці та визначав розмір її щомісячного преміювання", — йдеться у повідомленні прокуратури.

За інформацією прокуратури, постановою суду першої інстанції Михайло Посітко був оштрафований. Не погодившись з таким рішенням, сторона захисту звернулась до апеляційного суду. Однак, зазначають у прокуратурі області, суд апеляційної інстанції залишив рішення без змін.

"Інформацію про очільника міста буде внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення", — повідомляють у Хмельницькій обласній прокуратурі.

У лютому 2024 року Національним агентством з питань запобігання корупції був складений протокол щодо голови Кам'янець-Подільської міської ради Михайла Посітка за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП. 

"НАЗК було встановлено, що міський голова на пленарному засіданні Кам'янець-Подільської міськради брав участь у голосуванні щодо кадрових призначень людини, яка здійснила добровільні внески до виборчого фонду Посітка під час виборів Кам’янець-Подільського міського голови у 2020 році. Крім того, він ухвалив рішення щодо встановлення цій людині максимально можливого розміру надбавки за високі досягнення у праці, а також визначав розмір щомісячного преміювання", — йшлося у повідомленні Національного агентства з питань запобігання корупції.

У протоколі НАЗК ідеться про Ірину Шелепницьку як про людину, щодо призначення якої секретарем Кам'янець-Подільської міської ради голосував Михайло Посітко, а згодом ухвалював рішення щодо встановлення їй надбавок та визначав щомісячні премії.

Ірину Шелепницьку було обрано секретарем Кам'янець-Подільської міської ради у серпні 2023 року. До того вона з 2021 року працювала завідувачкою відділу інформаційної діяльності, взаємодії з органами влади та інститутами громадянського суспільства Кам'янець-Подільського міськвиконкому.

7 березня 2024 року, після винесення рішення Кам'янець-Подільським міськрайонним судом з розгляду протоколу, складеному НАЗК щодо Михайла Посітка, Ірина Шелепницька "попросила пробачення у міського голови" на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні такий день, коли емоції беруть верх. Була на судовому засіданні, де розглядалась адмінсправа по протоколу НАЗК, в якій звинувачувався міський голова "у відчутті пожиттєвої вдячності" за внесені мною офіційно у 2020 році 5 тисячах 20 гривнях офіційного внеску до його виборчого фонду, коли він ще був кандидатом на міського голову. Не обговорюю рішення суду, воно таке, як є. Визнали винним. Санкція — 6800 гривень штрафу. Але згадую всі ці три роки шаленого навантаження від червоних зон ковіду до повномасштабного вторгнення, відключень світла, постійного політичного шоу на сесіях міської ради... І хочу попросити вибачення у Михайла Посітка за те, що тоді я добровільно та офіційно внесла ці кошти на інший вектор розвитку. Пробачення за те, що сьогодні це поставило його, за визначенням суду, як винуватця. Великі спеціальні структури отримували великі зарплати, працювали всі три роки над тим, щоб з офіційних 5 тисяч зробити майже злочин. Мабуть, у цьому є великий сенс", — написала Ірина Шелепницька.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кримінал #Хмельницький #Хмельниччина #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...