Новини компаній
10:00, 26 квітня 2024 р.
Мультиметр – необхідна річ в майстерні
Новини компаній
Мультиметр – багатофункціональний інструмент для вимірювання електричних величин. Прибор активно використовують професіонали різних галузей: ремонтники, електрики, радіотехніки, інженери. Також багатозадачний тестер стане у пригоді в домашньому побуті. Дізнаймося, що можна вимірювати сучасним мультиметром та на що звертати увагу при виборі моделі.
Можливості прибору
На ринку вимірювального обладнання мультиметр є одним із найпопулярніших пристроїв. В наші дні цифрові моделі впевнено витіснили аналогові стрілочні варіанти, робота з якими потребувала поглиблених знань і навичок. Високий попит на мультиметри пояснюється широким функціоналом – завдяки одному компактному прибору можна здійснити комплексну діагностику проводки або електроприладу.
Найпростіші моделі поєднують в собі функції омметра, амперметра та вольтметра. Утім, більшість сучасних приладів виходять за межі базового набору опцій. Сьогодні за допомогою мультиметра можна отримати дані про:
- опір;
- постійну та змінну напругу;
- постійний та змінний струм;
- прогальність і частоту;
- індуктивність;
- продзвонювання;
- ємність конденсаторів;
- місткість акумулятора тощо.
Цікавою опцією в нових мультиметрах є вимірювання температури. Функція стане у пригоді, якщо треба визначити, наприклад, рівень нагріву контактів у певному пристрої. Варто зауважити, що для роботи з високими температурами необхідні мультиметри з термопарою.
Завдяки мультиметру можна здійснювати діагностику багатожильних кабелів на предмет пошкоджень. При виявленні несправності на екрані приладу відбудеться зміна показників. Також індикація може бути звуковою або світловою. Перший варіант позбавляє необхідності стежити за екраном.
Особливості вибору
При виборі мультиметра варто насамперед перевіряти прибор на базові функції та параметри: набір вимірюваних величин, відсоток базової похибки, швидкість реагування. Далі слід придивитися до таких характеристик:
- Корпус. Звичайні моделі з пластиковим каркасом підійдуть для домашнього використання. Для стабільної професійної роботи краще обирати тестери з ударостійких матеріалів та із захистом від пилу й вологи. Наявність підставки, підвіски або магнітів оптимізує користування приладом.
- Додаткові функції. Вони потрібні для вирішення вузькоспеціалізованих задач. Наприклад, радіотехнікам підійдуть прибори, що здійснюють продзвонювання транзисторів.
- Збереження та передача даних. Наявність у мультиметрі роз’єму USB та підтримка Bluetooth дозволяють передавати результати вимірювань на інші пристрої. Не зайвою буде функція “заморозки” даних у пам’яті пристрою.
Обираючи прибор, пам’ятайте: що ширший функціонал моделі, то вища її ціна. Для побутового використання достатньо недорогого мультиметра з наявністю базових опцій. Якщо ж ви плануєте застосовувати прибор у професійній сфері, шукайте варіанти з необхідним набором додаткових функцій. Переходьте у каталог, щоб переглянути різноманітні моделі мультиметрів для роботи та дому - https://expert-pro.com.ua/multimetry/.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:02
30 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
17:52, 26 грудня 2024 р.
17:52, 26 грудня 2024 р.
17:52, 26 грудня 2024 р.
20:48, 30 грудня 2024 р.
17:52, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...