• Головна
  • Як вивести запах котячої сечі з підлоги
Новини компаній
11:00, 26 липня

Як вивести запах котячої сечі з підлоги

Новини компаній
Як вивести запах котячої сечі з підлоги

Коти в оселі допомагають впоратись зі стресом, знизити рівень тривожності та проявів депресії. На жаль, крім щасливих моментів, вони можуть створювати неприємний запах. Він не тільки погано впливає на комфорт проживання, але й позбавляє будинок затишного та комфортного вигляду. Навіть якщо домашній улюбленець навчений користуватись лотком, він може випорожнитись в іншому місці. Це спричинить різкий та неприємний запах. Через цю проблему у власників вусатих часто виникає питання: як впоратись з запахом котячої сечі.

Як ліпше позбутися неприємного запаху: народні методи чи побутова хімія? Далі ми розберемось у перевагах та недоліках різних методів та дізнаємось, які з них найдієвіші.

Чому виникає неприємний запах та як з ним боротись

Власники пухнастих, ймовірно, час від часу стикаються з проблемою, коли вони починають мітити місця в оселі. Це не тільки псує майно, але й залишає вкрай неприємний запах.

Сеча — це продукт видільної системи. Разом з нею виводяться різні залишки життєдіяльності організму та частки розпаду інших речовин. Ця рідина містить велику кількість аміаку, що спричиняє вкрай різкий аромат. Крім цього існує ще проблема: тварина починає мітити те ж саме місце, адже відчуває запах. Наслідком різких пахощів є також ще кілька речовин, які виділяє кіт:

  • Уринова кислота, котра кристалізує рідину. Кристали не розчиняються у воді, що ускладнює процес виведення плями.
  • Сечовина — елемент, що викликає липкість після висихання калюжі.
  • Урохром, який забарвлює сечу.

Навіть якщо пляму одразу помічено, боротись с запахом не так легко. Саме тому слід детально дізнатись про проблему та розібратись, яким шляхом краще її позбутись. Існує багато методів боротьби. Спочатку розглянемо народні способи:

  • Оцет. Він швидко очищає поверхню та забирає неприємний аромат. Коти не переносять його, тому обробивши ним кутки, можна бути впевненим, що тварина не спорожнятиметься там більше. При цьому слід пам’ятати, що оцет пахне не дуже приємно не тільки для чотирилапого, але й для людини. Отож, для виведення плями потрібно 9% оцет розвести з водою у пропорції 1:2. Після проведення процедури, потрібно очистити місце чистою водою. Якщо пляма стара, то ліпше попередньо обробити її водою з миючим засобом.
  • Сода. Харчова сода у поєднанні з водою здатна на справжні дива. Кашоподібну суміш потрібно нанести на забруднену поверхню та дочекатись, поки вона висохне. Далі за допомогою порохотяга або щітки прибрати залишки соди. Якщо перша спроба виявиться малоефективною, то варто повторити процес ще кілька разів. Для ліпшого результату в кінці пляму можна обробити перекисом водню. До використання останнього потрібно ставитись з обережністю: перекис водню здатний висвітлити поверхні. При цьому сода ніяким чином не впливає на забарвлення матеріалу.
  • Лимонна кислота. Замінити її можна половиною лимона. Для цього потрібно нанести фрукт або кристали кислоти змішані з водою на пляму. Цей метод має перевагу: коти не переносять запах цитрусових, тому мало ймовірно, що вихованець повернеться мітити звичне місце.

Видаляючи пляму з килимового покриття вкрай важливо не допустити розповсюдження плями. Якщо калюжа свіжа, то спочатку варто очистити її чистою тканиною або серветкою. Також при видаленні запаху не рекомендовано використовувати освіжувачі повітря або ефірні олії. Вони не позбавляють від смороду, натомість змішуються з кристалами сечі. Як наслідок можна отримати ще гірший аромат в оселі. Варто відмовитись і від білизни, хлору та аналогічних агресивних розчинів. Вони не тільки не дадуть бажаного ефекту, але ще і є дуже токсичними. Крім того, можуть пошкодити поверхню. Натомість краще придбати нейтралізатор запаху сечі кота.

Як ефективно видалити запах сечі

Причинами запаху в оселі можуть стати наступні причини:

  • кіт мітить свою територію;
  • котячий лоток недостатньо часто та ретельно прибирається;
  • тварині не подобається лоток, тому вона знаходить інше місце для туалету;
  • наявність захворювань у домашнього улюбленця, котрі стають на заваді нормальній роботі сечостатевої системи;
  • надто високі бортики котячого туалету, що спричиняє вихованцю незручності;
  • лоток встановлений у недостатньо тихому місці;
  • нервові розлади або вік кота.

У наш час не обов’язково користуватись виключно народними методами, щоб позбавитись від неприємного запаху. Фахівці все частіше рекомендують вдаватися до професійних хімічних засобів. Сучасний ринок пропонує широкий асортимент засобів, які відзначаються ефективністю та зручністю використання.

Знищувачі запаху сечі спеціально розроблені, щоб позбутись плям та смороду на підлозі, килимових та інших покриттях. Нейтралізатор запаху сечі кота (рус. нейтрализатор запаха мочи кота) допоможе зберегти свіжість та чистоту в будинку. Ефективні складові цих засобів допоможуть зберегти свіжість та чистоту в будинку. Зазвичай нейтралізатори працюють на молекулярному рівні, тому не тільки маскують аромати, але й надійно видаляють їх. Засоби цієї категорії підійдуть, коли ви тільки привчаєте кошеня до лотка або для того, щоб видалити сліди міток дорослих тварин.

Однозначно можна сказати, що продукти, розроблені фахівцями більш результативно впораються як зі свіжими, так і з застарілими плямами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нейтралізатор запаху сечі #Дамбо #кіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...