16:40, 19 липня 2015 р.
Неймовірні ляльки з пап'є-маше від хмельницького майстра (ФОТО)
Олександр Швед в техніці пап'є-маше за останніх років 5 зробив безліч ляльок, але вони зовсім не іграшкові, швидше, - неперевершені витвори мистецтва. Захоплення лялькарством подарувала випадково донька, що отримала шкільне завдання із застосуванням пап'є-маше.
Домашнє завдання допомагати виконати донці Ганночці взявся тато. І з тих пір ніяк відірватися від творчого процесу не може.
"В початковій школі був урок малювання, нам сказали прийти додому, зварити клейстери і обліпити тарілочку папером", - згадує дівчина. - "Пізніше помітила, що тато сідає на кухні сам і теж починає обклеювати тарілочки. Я допомагала йому, спочатку в нього були помилки в цьому. Підказувала що за чим треба робити".
Головними ж виробами майстра є ляльки. Їх у нього безліч. Особлива техніка виготовлення і оформлення створює враження чи то мідних, чи то дерев'яних, чи то глиняних виробів. Нізащо на перший погляд не повіриш, що то паперові речі.
Тарілочки і вази, то був лиш старт. Тепер, у своїй більшості автор відображує людський світ і вважає його певним творчим аналогом фотографії. Та й кожна лялька, то цілий збірний образ нашої епохи, стилю життя, світобачення автора. Майже три сотні ляльок народилися з рук майстра.
муз3
Всі образи - вуличні перехожі, типажі побачені з-поміж людей, почуті з анекдотів чи підслухані в чергах.
Ще однією особливістю є безликість ляльок. Хто б там не був: вуличний музикант чи літературний герой, бабуся з сусіднього кварталу чи банкір, - у всіх них немає облич.
бабуся
Автор тому має своє пояснення, яке цілком сприймається як аксіома: "Ведь мы узнаем своих знакомых, близких не по выражению лица, а по походке, по образу, так как мы их видим: далеко метров за сто-сто пятьдесят, но мы знаем, что это наш знакомый".
Найбільше в колекції майстра музикантів. Вони у нього на різний смак і гатунок, навіть цілими ансамблями разом з танцівницями. Та й в житті Олександр захоплюється музиками, особливо вуличними.
"Мне нравятся такие люди, которые делают, что хотят и при этом никого не обижают. Это вот и есть свобода.Они делают то, что любят и чем живут, при том никому не мешая. Даже наоборот, радуют прохожих, отвлекают их от забот или дарят настроение. Разве можно мечтать о большем?" - осяявшись якимось глибоким щастям говорить Олександр.
Він переконаний, що творчість до грошей не має ніякого відношення.
"Техніка пап'є-маше сама виникла досить давно. Але Сашко, можливо, один із майстрів, або єдиний на Хмельниччині, хто працює так досконало в цій техніці. Враховуючи те, що він ніде не навчався цьому", - резюмує творчість майстра мистецтвознавець Хмельницького обласного художнього музею Маргарита Королевська.
художник
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:23
24 грудня
10:46
20 грудня
Оголошення
13:42, 16 грудня
13:29, 24 грудня
17:03, 16 грудня
1
10:00, Вчора
21
13:07, 18 грудня
19
live comments feed...